• צבי

הבית המבולגן

אבא, היה נוהג לספר סיפור על בחור ישיבה צעיר שהתחתן עם בחירת ליבו האחת והיחידה, אך מהר מאוד הפריע לו שאשתו לא מסודרת כפי שהוא ציפה. לא שהיא הייתה בלגניסטית, ההפך, היא היתה מאוד חרוצה ומסודרת, אבל הפריע לו שהיא לא תמיד מסדרת את הגרביים בדיוק לפי הזוגות.


באחד הימים ניגש הבחור לרבו בבית המדרש וסיפר לו שמאוד קשה לו ככה עם אשתו. עד כדי כך זה מפריע לו שהוא חושב להתגרש ממנה. הרב השיב לבחור ״בוא אלי הביתה היום בחמש אחר הצהריים ונשוחח על זה״


כאן מגיעה החלק הכיף שאבא היה מרחיב דקות ארוכות ודרמטיות להנאת כל השומעים

הרב חזר לביתו, דיבר עם אשתו בנחת ושניהם קראו לילדים לסלון ״יש לנו משימה בשבילכם, צריך לעשות אותה בזריזות ולסיים עד חמש״. הילדים שרגילים היו לכבד את אביהם וממילא לא היה צורך לזרז אותם, הקשיבו לפרטי המשימה.


הרב אומר לבנו הגדול ״יענקלה, אני רוצה שתוציא בבקשה את כל הצלחות והכלים מהארונות במטבח ותפזר אותם בכל הבית״.

הבן מביט משתומם באביו, אך הרב כבר באמצע לחלק משימה לבנו בן השלוש ״נכון שאבא ואמא לא מרשים למרוח שוקולד על הקיר?״ הבן משיב ״כן״ ומחכה להבין למה אבא שואל. ״אני רוצה שאתה ואחותך תיקחו את ממרח השוקולד ותמרחו אותו על הקירות במסדרון, אחר כך תוציאו את כל הצעצועים ותזרקו אותם על הרצפה״.


בזמן שהילד מחייך להנאתו מהחלום שמתגשם, הרב כבר מצרף אחים נוספים ״חיים, אתה תיקח את הריבה והחמאה ותמרח אותם גם על הקירות, את הטיטול המלוכלך של הקטנה תשים ליד הדלת של הבית ותפזר